Nahrávky

V rámci této fáze pracovali studenti s příběhy bolestných kamenů, kterým propůjčili svůj hlas přední čeští herci a jeden z patronů.

       Co je smyslem naslouchání příběhům o bolestech podobným těm, které jsme sami prožili a nikdy je nechceme prožít znovu? Proč na ně vzpomínat nebo proč si dnes uvnitř sama sebe jakýsi depresivní stav přímo navozovat? Podobných otázek bychom jistě našli celou řadu, takové pojetí Cesty bolestných kamenů však téměř hraničí se zálibou v utrpení. I jeden z patronů projektu, Tomáš Halík, k tomu dodává: „Bolest nesmíme ignorovat a násilně potlačovat, není však něčím, v čem bychom se měli zabydlet a co bychom měli oslavovat. Bolest je cesta ke zralosti. Je to cesta od povrchu k hloubce. A v hloubce – říká cesta kříže i tato její soudobá varianta – je nezlomná naděje.“

       Příběhy, které studenti v této fázi projektu pro jednotlivá zastavení vybrali, jsou tedy výrazem střídmé reflexe, cesty ke zralosti i vyslané pozitivní energie…modlitby bez obžaloby ostatních či samotného Boha. Příběhy, které nebagatelizují prožité, někdy opravdu drastické životní události. Právě ale díky zpětnému pohledu již z druhého břehu tak nabízí mentálně zralým způsobem dotknutí se vlastních jizev, jež po těchto bolestech zůstaly, stejně jako sílu při vykročení po další cestě.  A takové příběhy, dovršené závěrečným slovem o naději, si stojí za to poslechnout určitě.

       Kompakt s hudbou (2 CD) je možné vyzvednout zdarma (1 ks) přímo ve škole. Pokud byste chtěli CD zaslat, pošlete nám svou obálku s nalepenou známkou a adresou pro doručení. Do obálky vložíme CD a pošleme zpět.